Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dileMEM.

Yazılarımın bazılarını rahatsız edeceğini elbette biliyordum. Nasihat duymaya da alışığım aslında. Zaten atalarımız da bu nasihat meselesine güzel değinmiş. "İSTENMEDEN VERİLEN TEK ŞEY AKILDIR" diyerek.

Sağ olsun, var olsun okuyucularım. Beni Cehennemin kaynar sularından, çukurlarından, envai çeşit ateşinden, cehennemin ortasındaki zakkum ağacından, irinli içeceklerden v.s.  koruma içgüdüsüyle bol miktarda akıl vermişler. Verilen akılla suçlamışlar, nasihatler gani gani.

Kur'an okumamış olmakla suçlanmışım. Objektif okumam tavsiye olunmuş. Başkalarını günaha sokuyormuşum ve saire..

Kendilerine öncelikle 18 yıl boyunca Kur'an ve dini kitap dışında kitap okumadığımı söylemiş olsaydım  bu tür nasihatler edilmezdi diyemem. Bu kez de girmiş olduğum tarikatların, yaşamış olduğum İslamın yanlışlığı üzerine kurulurdu mesajlar. Yine okuduğunu anlamaktan aciz, gerzek bir kul olarak vücut bulurdum onların nazarında.

Ne hikmetse, yer yüzündeki müslüman insan sayısının çokluğuyla övünen ve "bunca kişi yanılmış olamaz" tezinden taviz vermeden savunan yorumcularım, aynı zamanda şu anda dünyada uygulanan İslamiyet'in de gerçek İslam olmadığını savunmaktalar.

Nedir gerçek İslam?
Sizin gönlünüze hoş gelen mi?

1450 yıldır uygulanan İslam, aslında İslam değilse, bunca ulema, sahabe yanılmışsa, onlardan aktarılanları yorumlamak ve yaşamak durumunda olan sizler, kendinizin hatalı olabileceğini bir kez olsun, objektif olarak düşündünüz mü hiç?

Bana verdiğiniz objektif düşünce tavsiyelerini kendiniz için uygulayabildiniz mi hiç?
Kur'an'ı bir kez olsun kutsal bir kitap olarak değil de, salt bir kitap olarak okumayı denediniz mi hiç?

İşte bunu başardığınızda içinizdeki ve hayatınızdaki değişimi fark edeceksiniz öncelikle... Sıkıntılı bir dönem bekliyor olacak sizi, ama sebat ederseniz ömrü boyunca aldatılmışlığınızın acısını da belki unutursunuz zamanla...

Hepinize zihinsel özgürlüklü güzel bir ömür diliyorum, canım okuyucularım.
Sizi çok iyi anlıyorum. Sizler benim üç yıl önceki halimsiniz. Sizin üç yıl sonraki halinizin "ben" olmayacağı ne malum? :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !