Baş örtüsü hakkımız, söke söke alırız!

Alın tabii, alın.
Müslüman bir kadın için baş örtüsünden daha ulvi, daha elzem, daha üstün nitelikte NAMUS TESCİLLEYEN,  olmazsa olmaz bir giysi yok zira.

Varsın bütün vücut hatlarını gösterecek darlıkta elbiseler, dar kotlar, mini etekler, badiler olsun üzerinizde. Varsın flörtünüzle el ele, kucak kucağa nikahsız birliktelikler yaşayın. Varsın beş vakit namaz, 30 gün oruç, Hac, zekat farzlarınız yaşlandığınız zamanlara ertelenmiş olsun. Önemli olan saçın görünmemesidir.

Zira kadının namusu 1- Apış arasından, 2-Saçının kılından sorulur.

Müslüman bacılarımın söke söke almak üzere oldukları bu hakkı tek, bir tek koşulla sonuna kadar destekliyorum. Herkesi de onları destek olmaya çağırıyorum.
Koşul ise, benim koşulum değil aslında.
Kur'an'dan.
Eğer baş örtüsü takma özgürlüğüne Kur'an'ın farzı olduğu için sahip olmak istiyorsanız Kur'an'ın biz kadınlar için getirdiği diğer farzları da kabul etmek zorundasınız. Yok öyle içlerinden işinize, kolayınıza geleni seçmek.

İşte haklarınız:

1- Eşinizin kadınlardan "ikişer, üçer, dörder" alma hakkını da savunacaksınız. Ve diğer kadınları kabullenmek hakkınızı sonuna kadar kullanacaksınız.
2- Şahitliğiniz ancak yanınızda bir kadın daha varsa bir erkeğin şahitliğine denk düştüğünden tek başınıza şahitlik yapmama hakkını da savunacaksınız. Aklen eksik olduğunuzu kabullenmek zorundasınız.
3- Eşinizin üzerindeki hakkınız sadece sizi giydirmesi ve doyurmasıdır. Bunların dışında herhangi bir şeyi hak olarak talep etmeyeceksiniz.
4- Serkeşlik etme ihtimaliniz olduğunda eşinizin yatakları ayırmasına yardımcı olacaksınız, sizi evden uzaklaştırmasına ses etmeyeceksiniz, sizi dövmesi ise Allahın emri olduğundan haşa gıkınızı çıkarmayacak ve dövülme hakkınızı da kullanacaksınız.
5- Eşiniz serkeşlik ettiğinde, kur'an hükümlerini uygulayacak ve sabretme hakkınızı unutmayacaksınız.
6- Mirastan erkek kardeşinizin yarı hissesinde pay alma hakkınızı da Allah'ın emri olarak  kullanacaksınız. (Bir sonraki başlığımı miras meselesine ayırdım. Şu anda hazırlık aşamasındayım.)
7- Eşinizle anlaşamazsanız boşanmayı çok çok istisnai bir durumda isteyebiliyorsunuz, o da Kur'an'a göre eşinizden aldığınız herşeyi ona iade ederek. Size ne yapmış olursa olsun, boşanma gerekçeniz isterse şiddete maruz kalmış olmanız olsun, eşinize tazminat ödeme hakkınızı kullanarak boşanabileceksiniz.
8- Baş örtünüzün yanı sıra cariye zannedilip incitilmemeniz için (zira cariyeler mal olarak kabul edildiğinden onların baş açma, incitilme, tacize ve tecavüze maruz kalma hak ve özgürlükleri var) siz üzerinize cilbabınızı giymeden (ve söylemeye gerek yok aslında ama eşinizin izni olmadan) dışarı çıkmama hakkınızı da sonuna kadar kullanacaksınız.
9- Kocanızın sizi üç talakla boşama hakkına saygı gösterme hakkınız da var. Bu hakkınızı da kullanmak zorundasınız.
10- Evlenmek için söz sahibi olmama hakkınızı da unutmayın lütfen. Zahmet buyurmamanız için veliniz size en uygun kocayı bulacaktır. Bu hak size kur'an tarafından defalarca bahşedilmiştir.

Sonuç olarak,
Eğer üstte saydığım diğer farzlarınızı da baş örtüsü gibi söke söke alma arzusundaysanız baş örtüsü davanızda sonuna kadar arkanızdayım.

İslami usulde yaşama arzunuzun samimiyetine ancak bu halde inanabilirim. İşte o zaman söke söke sizi ikinci sınıf cins yapacak olan tüm haklarınızı alırız bacılarım. Hatta kuşkunuz olmasın, erkekler bu haklarınızı seve seve size vereceklerdir.  Zaten şeriat gereği sahip olduğunuz haklarınızı hep erkekler yazmış, erkeklerden okumuş, erkekler sayesinde öğrenmiş ve onlar sayesinde elde etmişsinizdir.

????

Haklarını söke söke almış ve İslamiyeti gönlünce, hiçbir baskı altında kalmadan yaşayan bu onurlu ve özgür Afgan kadınını mücadelesinden dolayı alkışlıyorum.Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !